EKO MB Recyklovaný filament z PLA - Pastelová zelená, 1 KG Filament / Tisková struna - EKO MB

Kód: 231406
Neohodnoceno
Značka: EKO MB
519 Kč
Na objednávku
Můžeme doručit do:
11.1.2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

PLA tiskové struny jsou jedny z nejpoužívanější v oblasti 3D tisku. Jsou vhodné pro tisk malých detailních výrobků i velký kusů. Jeho univerzálnost je dána nízkou hodnotou smršťování bez potřeby vyhřívané podložky nebo předehřívaného boxu. PLA materiál je nejlepší variantou pro tisk u vás doma, protože při tisku nevydává žádný zápach. Tiskové struny z PLA jsou vhodné pro začátečníky v 3D tisku, ale s oblibou je využíván i zkušenými 3D tiskaři.

Nevýhodou PLA filamentů může být vnímána jeho relativní křehkost v lomu a nízká odolnost proti vysokým teplotám (nad 60°C) a UV záření. Není proto vhodný pro tisk mechanicky namáhaných součástek či pro dlouhodobé venkovní použití.

Nespornou výhodou PLA (kyselina polymléčná) je jeho zdravotní nezávadnost. Tento biologicky odbouratelný (řízeným kompostováním) termoplast, vyroben z obnovitelných zdrojů, jako je kukuřičný škrob nebo cukrová třtina.

Český výrobce společnost EKO MB navíc tento materiál vyrábí z recyklovaného PLA granulátu, čímž se jejich materiál rPLA řadí mezi ty nejšetrnější k životnímu prostředí. Na vlastnosti materiálu a kvalitu tisku ta současně nemá žádný vliv. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA
Hmotnost: 1.5 kg
Barva: zelená
Hmotnost: 1 kg
Materiál: rPLA
průměr: 1,75 mm
Barva: ZELENÁ-PASTELOVÁ