PLA 3D Filament Malinová částečně transparentní 1 kg 1,75 mm Filament / Tisková struna - AURAPOL

Kód: 389
Neohodnoceno
Značka: AURAPOL
549 Kč –10 %
PLA 3D Filament Malinová částečně transparentní 1 kg 1,75 mm  Filament / Tisková struna - AURAPOL
549 Kč –10 % 495 Kč
Na objednávku
Můžeme doručit do:
11.1.2022

PLA 3D Filament Malinová částečně transparentní 1 kg 1,75 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

PLA tiskové struny jsou jedny z nejpoužívanější v oblasti 3D tisku. Jsou vhodné pro tisk malých detailních výrobků i velký kusů. Jeho univerzálnost je dána nízkou hodnotou smršťování bez potřeby vyhřívané podložky nebo předehřívaného boxu. PLA materiál je nejlepší variantou pro tisk u vás doma, protože při tisku nevydává žádný zápach. Tiskové struny z PLA jsou vhodné pro začátečníky v 3D tisku, ale s oblibou je využíván i zkušenými 3D tiskaři.

Nevýhodou PLA filamentů může být vnímána jeho relativní křehkost v lomu a nízká odolnost proti vysokým teplotám (nad 60°C) a UV záření. Není proto vhodný pro tisk mechanicky namáhaných součástek či pro dlouhodobé venkovní použití.

Nespornou výhodou PLA (kyselina polymléčná) je jeho zdravotní nezávadnost. Tento biologicky odbouratelný (řízeným kompostováním) termoplast, vyroben z obnovitelných zdrojů, jako je kukuřičný škrob nebo cukrová třtina.

Celkově lze říci, že PLA filament je jedním z nejlepších filamentů, se kterými lze pracovat: není citlivý na změny teploty, má skvělou kvalitu povrchu a je ideální pro tisk složitých objektů. PLA je také poměrně snadné malovat, je vhodné použít základní nátěr.

 

Poznámka:

materiál lze tisknout i na podložce která není vyhřívaná. Přesto doporučujeme (hlavně pro začátečníky) nastavit vyhřívání na 55-60C. Podložku je třeba důkladně odmastit. Například několikrát umýt horkou jarovou vodou. Na podložku lze také použít tyčinkové lepidlo. Výborně funguje 3Dlac.
Materiál je vhodné skladovat v suchu. Navlhlý filament je třeba sušit při teplotě 45 až 50C po dobu alespoň 6 hodin.

Tyto filamenty PLA jsou optimalizovány pro tiskový profil "Prusament PLA".

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA
Hmotnost: 1.5 kg
Barva: červená
Hmotnost: 1 kg
Materiál: PLA
průměr: 1,75 mm
Barva: ČERVENÁ