PLA - perlová červená (1,75 mm; 1 kg) Filament / Tisková struna - Filament PM

Kód: 050410000
Značka: Filament PM
659 Kč –9 %
PLA - perlová červená (1,75 mm; 1 kg)  Filament / Tisková struna - Filament PM
659 Kč –9 % 599 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
4.10.2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

PLA tiskové struny jsou jedny z nejpoužívanější v oblasti 3D tisku. Jsou vhodné pro tisk malých detailních výrobků i velký kusů. Jeho univerzálnost je dána nízkou hodnotou smršťování bez potřeby vyhřívané podložky nebo předehřívaného boxu. PLA materiál je nejlepší variantou pro tisk u vás doma, protože při tisku nevydává žádný zápach. Tiskové struny z PLA jsou vhodné pro začátečníky v 3D tisku, ale s oblibou je využíván i zkušenými 3D tiskaři.

Nevýhodou PLA filamentů může být vnímána jeho relativní křehkost v lomu a nízká odolnost proti vysokým teplotám (nad 60°C) a UV záření. Není proto vhodný pro tisk mechanicky namáhaných součástek či pro dlouhodobé venkovní použití.

Nespornou výhodou PLA (kyselina polymléčná) je jeho zdravotní nezávadnost. Tento biologicky odbouratelný (řízeným kompostováním) termoplast, vyroben z obnovitelných zdrojů, jako je kukuřičný škrob nebo cukrová třtina.

Společnost Plasty Mladeč je největším českým výrobcem tiskových strun. Má široký výběr materiálu a barev. Filamenty PM patří mezi 3D tiskaři k těm nejoblíbenějším. 

Doplňkové parametry

Kategorie: PLA
Hmotnost: 1.5 kg
průměr: 1,75 mm
Barva: PERLOVÁ-ČERVENÁ